Anthem z fragmentem demonstracyjnym, który ma się różnić względem pełnej wersji gry

Trzy dni temu jeden z pracowników firmy BioWare – Mark Darrah podzielił się informacją dotyczącą wersji demonstracyjnej Anthem, która będzie dostępna już w najbliższy weekend (25-27 stycznia 2019 roku). Przy okazji poinformował nas także o tym jakie będą różnice pomiędzy tę zawartością, a pełnym wydaniem w dniu premiery. Druga tego typu okazja do odbędzie się w terminie od 1 do 3 stycznia 2019 roku.

W trakcie wspomnianego demo będziemy mogli sprawdzić ograniczoną zawartość, która co ciekawe zostanie osadzona mniej więcej w środku gry, przez co także nie zapoznamy się z żadnym tutorialem. Pilot zostanie nam z góry narzucony, a balans i ekonomia są inne względem wersji, szykowanej na debiut.

W ramach zabawy będziemy mogli sprawdzić 1 fragment fabularny, w którym otrzymamy chwilę swobodnej zabawy, zadanie główne oraz coś związanego z warownią. Balans zostanie nieco obniżony, aby móc się w spokoju zapoznać z mechanikami i charakterystyką gry.

Tego typu rozwiązanie z pewnością pozwoli graczom dokładniej uświadomić sobie z czym tak naprawdę będziemy mieli do czynienia w praktyce, przy okazji otrzymując dość sporo. Nie wiadomo jaki będzie ostatecznie odbiór Anthem, który z pewnością będzie tytuł istotnym zarówno dla BioWare jak i dla EA. Porażka może sporo wszystkich kosztować, a jak widać passa dla duetu jest taka sobie. Sama FIFA niczego nie zmieni.