Poznaliśmy część planów Electronic Arts na nową generację!

Jeden z wciąż największych producentów i wydawców gier na rynku po raz kolejny musiał się podzielić sporą dawką informacji o swoich planach z inwestorami, co zapewniło nam nie tylko dość pewne informacje o najbliższej i dalszej przyszłości, ale także przywiodło serię plotek i pogłosek.

Jak się okazuje obecnie najważniejszym tytułem firmy jest Apex Legends, które przekroczyło już granicę 70 milionów graczy, notując przez cały czas wzrosty. To o tyle zaskakujące, że ten tytuł „przeskoczył” nawet taką fabrykę pieniędzy jaką cały czas pozostaje seria FIFA. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w tej chwili NIE są prowadzone prace nad Titanfall 3, co po ostatniej udanej odsłonie może okazać się zawodem dla wielu osób.

Ponadto już wiemy, że NBA Live 20 nie zadebiutuje, a najbliższa odsłona pojawi się dopiero przy okazji kolejnej generacji konsol, zatem premiera zaplanowana zostanie najwcześniej na okres świąteczny 2020 roku.

Dragon Age 4 powoli powstaje, choć jego premiera zaplanowana została dopiero na okres późniejszy niż kwiecień 2022 roku, zatem być może na następnych targach E3 2019 nawet nie ujrzymy zwiastuna zarysowującego pomysł na opowieść.

W ciągu roku swoje wsparcie poza grami sportowymi otrzymają także dotychczas wydane tytuły – Battlefield 5, The Sims 4, Anthem oraz Star Wars Battlefront 2.

Do kwietnia 2021 roku będziemy się mogli zapoznać z nową grą Medal of Honor na VR, remastery ulubionych gier, w tym prawdopodobnie chodzi o Command of Conquer oraz o trylogii Mass Effect. Ponadto firma współpracuje z dwoma deweloperami third-party nad dwoma nowymi tytułami!

Ponadto liczyć możemy także na nową markę od EA Motive, nowe mobilne tytuły oraz produkcje powstające z partnerami w ramach programu EA Originals. Potwierdzono również, że Battlefield 6 ukaże się w okresie pomiędzy 1 kwietniem 2021 roku aż do 31 marca 2022 roku, w związku z czym do czasu nowej generacji marka skupi się co najwyżej na Battlefield V.

Dużym zawodem okazała się znikoma obecność marki Star Wars. Jedyne co się dowiedzieliśmy, że przewidywana wysyłka Star Wars Jedi Fallen Order do sklepów w terminie do 31 marca 2020 roku ma się kształtować na poziomie 6-8 milionów sztuk. No jeszcze możemy parę słów odnotować odnośnie tego, że dotychczas razem obie części Star Wars Battlefront osiągnęły poziom 33 milionów sprzedanych kopii.