Jaki rozmiar posiadać będzie konsola Xbox X? Porównanie z Xbox One, Xbox One X i PlayStation 4 Pro.

Microsoft niedawno podczas galerii The Game Awards 2019 oficjalnie po raz pierwszy zaprezentował nam konsolę Xbox X, która ma być następcą być może nie tyle Xbox One co jej mocniejszego modelu – Xbox One X. Jak zamknięto potężne podzespoły i jaki może być rozmiar konsoli? Jak będzie się prezentować koło telewizora?

IGN zdecydował się wykonać pierwsze porównanie, kreując swoją własną konsolę-prototyp z… papieru!

Serwis zdecydował się „ściągnąć” z Xbox One X rozmiar czytnika płyt, przy okazji bazując na przedstawionych materiałach kształtując z pewnym przybliżeniem jego wysokość oraz szerokość. Do tego doszła kwadratowa konstrukcja, dzięki której otrzymaliśmy niemalże wszystkie wymiary.

W ten sposób powstała konstrukcja poglądowa, dzięki której dostrzec możemy poniższe porównanie.

Wideo porównanie Xbox X względem innych urządzeń

Porównanie Xbox X do innych konsol

Materiał porównuje Xbox X do innych konsol, dzięki czemu wiemy, że nowy sprzęt położony na boku i tak będzie przewyższał parę Xbox One X oraz parę PlayStation 4 Pro. Ponadto dostrzec także należy, że nadchodzący sprzęt będzie wyższy (dalej mówimy o boku!) od znajdującego się w swojej bazie Nintendo Switch! Pierwszy Xbox czy pad do Xbox One X w wersji limitowanej Project Scorpio wyglądają na dosyć… drobne.

Plusem bez wątpienia jest fakt, że dwa podstawowe modele Xbox One są już większe niż Xbox X. Przynajmniej w tym wymiarze.

Prawdopodobny rozmiar Xbox X

Zgodnie z przeprowadzoną symulacją cała konsola może posiadać około 10,77 cala, czyli 195,58 centymetrów wysokości, 5,38 cali, czyli 96,52 centymetry szerokości i długości.

Nie są to najbardziej imponujące wymiary, w związku z czym nie powinniśmy się obawiać zajmowania zbyt wielkiej ilości przestrzeni. Niemniej najbardziej przeszkadzać może właśnie forma konsoli.

Bez wątpienia taki rozmiar oraz kształt będą budzić pewną dawkę kontrowersji nie ze względu na sztucznie budowany konflikt pomiędzy graczami, ale ze względu na tak naprawdę rewolucję. Tym razem mówimy o głównie pionowej konstrukcji, która będzie siłą rzeczy nie pasować do wielu salonów. Jeżeli ktoś nie ma tak swobody miejsca na swoich szafkach czy pułkach to bez wątpienia będzie musiał umieścić Xbox X… na ziemi, co może powodować pewne problemy chociażby przy dywanach czy przy nie do końca stabilnej konstrukcji podłoża.

Aktualizacja:

W sieci pojawiły się zdjęcia ukazujące atrapę konsoli Xbox Series X, która trafiła do jednej z osób. Nie wiemy na ile jest to oficjalna propozycja, jednakże wygląda to jak bardzo prawdopodobna propozycja mająca zmierzać do sklepów lub twórców.

Gdyby się to potwierdziło to można uzyskać kilka interesujących informacji. Jednym z nich jest nieco odmieniony czytnik płyt, którego projekt wizualny jest taki sobie. Starannie wykonano obecny delikatnie wyżej przycisk. Po drugiej stronie, dokładnie na drugim końcu od loga Xbox znalazł się pojedynczy port USB oraz (prawdopodobnie) dioda sygnalizująca o stanie konsoli.

Z tyłu znajdują się wloty/wyloty powietrza, złącze internetowe, dwa porty USB, gniazdo HDMI, gniazdo zasilające (dwukanałowe) oraz pojedynczy port rozszerzenia.

Co możemy z tego wywnioskować? Otóż 3 porty USB to bardzo mała ilość, co może się nieco odbić na komforcie korzystania ze sprzętu. Jeżeli wewnątrz nie znajdziemy dużego dysku SSD to zapewne dość szybko pojawią się słuszne narzekania o małą ilość wejść na zewnętrzne rozszerzenia w formie zewnętrznych dysków.