Na E3 2019 ujrzymy The Avengers Project? Square mocno inwestuje!

The Avengers Project było najbardziej zaskakującą zapowiedzią Square Enix od wielu lat. Przy ogłoszeniu produkcji gry ze znaną grupą superbohaterów towarzyszyły głośne zapowiedzi. Czy w tym roku na E3 2019 zobaczymy coś konkretnego?

Square Enix miało w tamtym czasie zawiązać bardzo dużą i imponującą pod wieloma względami współpracę z Marvelem i Disneyem, w ramach której mieliśmy mieć okazję do zapoznania się z pierwszym z kilku projektów. The Avengers Project miało być wielkim otwarciem, za co odpowiadać miały aż dwa studia Eidos Montreal oraz Crystal Dynamics.

W 2018 roku mieliśmy otrzymać konkretniejsze informacje, jednakże poznaliśmy jedynie doczekaliśmy się potwierdzenia, że wszystko ma się dobrze i nikt niczego nie anulował. Mamy już 2019 i dalej trwa generalna cisza.

A przynajmniej trwała, aż do tej pory. Jak się okazuje Square Enix ostatnio naprawdę dobrze zarobiła, a co za tym idzie zdecydowano się doinwestować dwa zespoły deweloperskie z Montrealu – Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal. To drugie studio skojarzyć można z mobilnych gier z serii GO. Jak się okazuje budynki zostaną rozszerzone o 10 tys. metrów kwadratowych, wprowadzając osobne jednostki do motion capture i fotogrametrii na pełen wymiar.

W sieci pojawiają się informacje sugerujące, że The Avengers Project tym razem na pewno zobaczymy na E3 2019, gdzie mamy się doczekać naprawdę poważnych prezentacji. Tym razem mamy mieć okazję do zaznajomienia się z pierwszymi pokazami, a być może zobaczymy także fragmenty rozgrywki.