Xbox One ze wsparciem dla asystenta Google Assistant

Microsoft pomimo posiadania swoich technologii i tak nie zapomina o zewnętrznym wsparciu innych firm. Tym razem mowa tutaj o Google i ich asystencie głosowym Google Assistant. To dzięki tej współpracy konsola będzie reagować na określone komendy.

Zgodnie z materiałami możemy się spodziewać możliwości uruchamiania gier i aplikacji, uruchamiania konsoli, kontroli dźwięku oraz wyłapywania obrazu.

Podstawą jest nazwa konsoli Xbox, ale i ją możemy zmienić w przypadku posiadania kilku konsol czy innych specyficznych potrzeb.

To ciekawe i tak naprawdę interesujące wydarzenie, ponieważ sprzęt ten obsługiwał już zarówno Alex-ę jak również i microsoftową Cortanę. Bez wątpienia jest to dobre narzędzie dla osób, które nie mogą korzystać z pełni z tradycyjnego kontrolera. Głosem niepełnosprawni będą mogli cieszyć się szybszą oraz wygodniejszą obsługą.

Bez wątpienia inna grupa graczy będzie mogła czuć pewne niezadowolenie z powodu zwiększenia się ilości inwigilacji, tym razem przez kolejną korporację nie dbającą o zachowanie czyjejś prywatności.