Shadow of the Tomb Raider na gamescom 2018 z nowym zwiastunem

Shadow of the Tomb Raider, czyli trzecia odsłona cyklu o Larze Croft pojawi się już za miesiąc, tymczasem Square Enix i Eidos Montreal, które tym razem zastąpiło pracujące nad Project Avengers Crystal Dynamics, ogłosiły przyjazd na tagi gamescom 2018 w Kolonii. Gracze będą mogli w Niemczech zapoznać się ze specjalnym demem dla przygotowanym specjalnie na to wydarzenie.

Przy okazji za pośrednictwem serwisu IGN, przedstawiono zupełnie nowy materiał skoncentrowany wokół jednego z etapów pojawiających się w najnowszej odsłonie. Po wcześniejszych materiałach przyszedł czas na pokazanie czegoś obszerniejszego i przy okazji prezentujące się znacznie lepiej na wielu poziomach.

Zacznijmy od tego, że tym razem jakość grafiki jest znacznie lepsza, co w przypadku materiału z targów E3 2018 było naprawdę negatywnym faktem. Wciąż nie jest to najlepszy efekt jaki widzieliśmy w branży, lecz mimo tego i tak możemy czuć się usatysfakcjonowanym.

Rozgrywka nie będzie się różnić względem poprzednich odsłon, tymczasem wybór Ameryki Południowej okazuje się odpowiedni ze względu na interesujące krajobrazy, wydarzenia i wynikające z nich możliwości wzięcia udziału w ciekawych zadaniach. Eidos poświęcił sporo czasu na połączeniu okoliczności z samą rozgrywką, co może podnieść doświadczenie na wyższy poziom.

Wyraźnie widać pomysł i kierunek w jakim ma iść Shadow of the Tomb Raider, co mogą docenić fani niekoniecznie zdając sobie z tego sprawy na pierwszy rzut oka. Warto docenić deweloperów i zastanowić się na poważnie czy nie warto tym razem sprawdzić całkowicie odświeżoną trylogię.

Shadow of the Tomb Raider będzie mieć premierę 14 września 2018 roku na PC, PS4 i XONE.