Cyberpunk 2077 ze świeżym sposobem podejmowania wyborów?

Polski CD Projekt RED od dawna słynie z tego, że oferuje graczom sporą dawkę swobody w podejmowaniu decyzji, które tak jak w życiu, mają swoje określonego konsekwencje, których efekt nie zawsze jest nam znany. Nie inaczej ma być w Cyberpunk 2077, gdzie dla odmiany porażka ma mieć trochę innych wymiar i znaczenie.

Deweloperzy już w tej chwili zapewniają graczy, że zamierzają oferować rozbudowane zadania, które nie tylko ich wciągną na długo, ale także dostarczą nam sporej dawki doświadczeń.

W niemieckim serwisie GameStar ukazał się wywiad z Philippem Weberem, który podzielił się pewną dozą dość szczegółowych informacji. Jak się okazuje zadania będą na swój sposób realizować się w czasie rzeczywistym, na co możemy mieć wpływ lub wręcz przeciwnie. Czasem nasz głupi czy nierozsądny krok może mieć wielkie znaczenie. Możemy się o tym nie dowiedzieć, jednakże tak się właśnie stanie.

W związku z takim podejściem zdecydowano się zrezygnować z tego, by ważne zadanie zawsze musiało mieć określony przebieg i zakończenie. W ten sposób nasza postać i doświadczenie nie zakończą się porażką, a po prostu doczekają się odmiennej ścieżki. Jedynie śmierć naszego protagonisty została powiązana z charakterystycznym napisem „Koniec Gry„. W ten sposób mamy mieć odpowiednią swobodę i zwiększoną odpowiedzialność. Nawet zjedzenie zwykłego burgera może mieć wpływ na czyjeś życie!

Być może więcej informacji o wspomnianym systemie i modelu poznamy w trakcie zbliżających się targów E3 2019, gdzie firma ma się pojawić. Być może poznamy nawet datę premiery gry.