H1Z1 zamelduje się niebawem na Playstation 4! Co jeszcze znajdziemy?

H1Z1 początkowo stanowiło jedną z najciekawszych produkcji z podgatunku gier DayZ-like, w dodatku zgodnie z obietnicami miał być to pierwszy tego typu tytuł na konsolach. Niestety studio za nie odpowiedzialne dość szybko wpadło w konflikt z Sony i ostatecznie oddzieliło się od ojców marki Playstation.

Produkcja sporo zyskała dzięki pierwszemu trybowi Battle Royale, który przekształcił ten tytuł i oddzielił go od podstawowej części. Wersja konsolowa została dostosowana do kontrolera i charakterystyki platformy, jednocześnie oferując nową progresję broni, interfejs czy wyposażenie (sprzęt i bronie).

Wydanie na Playstation 4 oraz Playstation 4 Pro pozbawione zostało systemu craftingu, a tempo gry będzie zmienione względem wersji na PC.

H1Z1 nie wykorzystało do końca swoich 5-ciu minut, jednakże nie da się zaprzeć, że studio DayBreak nieźle sobie poradziło z wieloma problemami wynikających wciąż niestety z niejasnych elementów. Produkcja wciąż wymaga dopracowania, lecz być może na PS4 doczekamy się odpowiedniej dawki jakości.

Gra jest już dostępna w zamówieniach przedpremierowych w cenie niecałych 24 euro zawierających specjalne dodatki kosmetyczne.