Gra z Harrym Potterem z AAA już na początku przyszłej generacji?

Warner Bros ma w swoim portfolio markę Harry Potter, która być może powróci przy okazji przyszłej generacji, na którą powstaje zupełnie nowa gra z segmentu AAA!

Przeciek stanowi swego rodzaju połączenie zwiastuna i rozgrywki, który ma pochodzić z wewnętrznej prezentacji dla wydawcy, który pilnuje wszystkiego. Za produkcję odpowiada Avalanche Software, które ma w swoim portfolio wiele gier dla dzieci na bazie marek Warner Bros Interactive. Ostatnio zasłynęli z Disney Infinity.

Wróćmy jednak do gry, która ma reprezentować gatunek RPG, do którego uda się wprowadzić ekscytujący oraz znakomity świat magii. Przy okazji możemy zobaczyć spory potencjał umożliwiający dobrą zabawę w ramach Hogwartu i okolic. Akcję obserwować będzie można z trzecioosobowej perspektywy stworzonego przez nas bohatera nie powiązanego z przygodami najsłynniejszego czarodzieja. Trzeba także odnotować, że budżet produkcji ma być bardzo wysoki, tak aby móc zagwarantować przyszłość dla całego uniwersum, co wobec sukcesu filmów może pójść ramię w ramię.

Oczywiście plotki wskazują także na marketingowe klasyki ogłoszeń pokroju wielkich otwartych przestrzeni, zaawansowanej i ciekawej fabuły w ramach różnych zadań oraz o wyborach moralnych, które mają dostarczyć ważne zmiany oraz unikalny przebieg historii. Efekt końcowy zapewne po raz kolejny okaże się porażką.

Przy okazji warto także zauważyć jak długo i ciężko ostatnio pracuje ekipa Avalanche Software, która mimo wszystko stanowi znak zapytania, ponieważ dotychczas pracowali na znacznie niższym segmencie, co jeszcze przy okazji otwartych światów może zakończyć się sporą porażką. Pytanie brzmi czy dobrze zainwestowano środki i czy naprawdę zdolni ludzie pracują nad tego typu tytułem.