Embargo spadło! Sporo materiałów z DOOM Eternal trafiło do sieci

Bethesda i id Software dotychczas nie przedstawiło nam zbyt wiele fragmentów ze swojej najnowszej produkcji, jednakże od teraz możemy ujrzeć rozgrywkę DOOM Eternal wraz z serię zwiastunów oraz zupełnie nowych scenek oraz fragmentów zabawy.

W sieci pojawiło się sporo zupełnie nowych materiałów z nadchodzącej strzelanki, która może dostarczyć nam absolutnie hitowe doznania oraz energetyczną rozgrywkę, mogącą zaoferować nam jeszcze lepsze materiały i efektowniejsze sceny. To były zalety poprzedniej odsłony, przy czym twórcy obiecali, że tym razem możemy się spodziewać licznych atrakcji.

Nowe materiały potwierdzają czego się możemy spodziewać w najbliższym czasie. Na papierze można było się spodziewać jeszcze większej ilości okazji dostrzelania, lecz to zostanie znacząco usprawnionych na wielu poziomach. Po pierwsze zmieniono balans amunicji, przez co musimy koncentrować nasze działania na skuteczniejszym trafianiu oraz eliminowaniu bezpośrednim demonów. W tym w późniejszym etapie, pomoże nam potężny miecz, wysuwany nóż czy znajdujący na naramienniku miotacz ognia czy wyrzutnia rakiet. Demo dla dziennikarzy prezentowało pierwsze 4 godziny zabawy, ale wraz z poprzednimi materiałami możemy być pewni, że będziemy mieli do czynienia z większą różnorodnością.

Zabawa w tej chwili zaoferuje nam znacznie więcej skakania, przemieszczania się pomiędzy platformami oraz obiektami. Ponoć jest tego zaskakująco sporo, w czym nie zabraknie między innymi rurek do przemieszczania się niemalże z jednego do drugiego końca mini aren.

Grafika została oczywiście udoskonalona, przy czym nie możemy liczyć na wielką rewolucję. Tym razem skoncentrowano się na zaimplementowaniu systemu wizualnych obrażeń, przez co nasi przeciwnicy będą także oferować nam graficzne odpadające części skóry, mięśni oraz innego typu kawałków ciała. Najlepiej i najbardziej różnorodnie prezentują się demony ubrane w zaawansowaną technologię, przez którą będziemy się starali przebijać. Tym razem przyjdzie nam w większym stopniu przemierzać unicestwioną Ziemię oraz piekło, które wyrosło na zgliszczach domu ludzkości. Ta ledwie stoi, ale wciąż ma nadzieję. Tę jest właśnie DOOM Slayer….

DOOM Eternal będzie mieć premierę 20 marca 2020 roku.