Apex Legends to nowa gra Battle Royale w świecie marki Titanfall!

W ciągu ostatnich kilku dni w sieci pojawiły się informacje dotyczace zapowiedzi i premiery darmowej gry Battle Royale od Respawn Entertainment. Tak się faktycznie wczoraj stało, a my możemy się produkcji bliżej przyjrzeć, a nawet ją sprawdzić. Apex Legends to darmowa produkcja oparta o Titanfall 2, nie tylko w kwestii świata przedstawionego, ale także poprzez tło historii. Co tym razem serwuje nam Electronics Arts?

Gracze przenoszą się na inną planetę, gdzie panują całkowicie inne warunki, aniżeli te poznane przez nas w trakcie dwóch odsłon serii Titanfall. W tym wypadku natrafimy na grupkę wyjątkowych najemników, którzy polują na siebie i robią to w naprawdę efektowny sposób.

Pod względem mechanicznym mamy tutaj do czynienia z trochę bardziej rozbudowaną zabawą z „Tytanów„, przy czym tym razem tytułowe maszyny się nie pojawią. Wszystko toczy się na w miarę równych warunkach, zależnych przede wszystkim od nas i naszych umiejętności.

Apex Legends pozwoli nam się wcielić w wyjątkową postać mającą osobne wyposażenie podstawowe, umiejętności specjalne oraz historię w ramach tego uniwersum. W trakcie zabawy będziemy mogli skorzystać z szerokiego asortymentu, który ponadto zmodyfikujemy oraz dostosujemy do własnego stylu.

Dziś z rana Vince Zampella na swoim Twitterze podziękował jednemu milionowi graczy, którzy zdecydowali się już wczoraj sprawdzić ten tytuł. Tylko przez 8 godzin, głównie w Stanach Zjednoczonych, udało się zgromadzić naprawdę sporą grupę zainteresowanych. Jakby nie patrzeć oficjalnie było to kilka godzin kampanii internetowych.

Apex Legends jest już dostępne na komputerach osobistych (przez Origin), PlayStation 4 oraz Xbox One za darmo.