Xbox Series X dostarczy nam kosmiczną szybkość i wydajność!

Xbox oficjalnie ogłosił nowe informacje dotyczące najnowszej konsoli Xbox Series X, która ma zagwarantować graczom wyśmienitą wydajność. Nowe informacje wskazują na dokładne dane oraz zastosowane technologie!

Zgodnie z obietnicą spodziewać się możemy mocy obliczeniowej na poziomie 12 teraflopów, co stanowi znakomitym rezultat. Dla porównania Xbox One X dysponuje potencjałem na poziomie 6,7 co przekłada się na połowę mniejsze możliwości.

Gracze będą mogli skorzystać z systemowego zmienienia cieni, aby zoptymalizować zasoby przy zachowaniu odpowiedniego poziomu. Podzespoły będą korzystać z raytracingu sprzętowego od AMD, wspieranego w dodatku z bibliotekami DirectX stworzonymi pod tę technologię.

Wielką nowością ma być możliwość błyskawicznego powrotu do rozgrywki… aż kilku gier! Konsola będzie zapamiętywać w którym dokładnym momencie skończyliśmy zabawę, bez konieczności zamykania kilku tytułów. Te będą mogły spokojnie „spoczywać” w tle. Tutaj należy mieć jednak pewien dystans, ponieważ to rozwiązanie w przypadku pojedynczej produkcji nie działało, pomimo zapowiedzi wcześniejszych.

Inżynierzy zagwarantowali także specjalny system optymalizacji poboru prądu Smart Delivery, dzięki czemu konsola będzie w stanie rozsądnie podchodzić do swoich aktualnych zadań oraz wynikających z niej potrzeb. Urządzenie wyposażone zostało także w system automatycznego zmniejszania opóźnienia, dzięki czemu wszystko powinno funkcjonować szybciej oraz płynniej, co będzie niezwykle istotne wobec chęci mocnego wprowadzenia strumieniowania gier za sprawą Project xCloud. W ten sposób żądania gracza realizowane poprzez pada będą jeszcze lepiej odczytywane i realizowane.

XSX będzie dysponował złączem HDMI 2.1 za sprawą którego będziemy mogli się delektować możliwościami maksymalnymi w postaci zmniejszenia się rwania obrazu, wsparcia dla rozdzielczości 8K czy odświeżania na poziomie 120 klatek na sekundę. Nie oznacza to jednak, że wszystkie gry będą dysponować tego typu parametrami. Niemniej część, spoglądając tutaj chociażby ku niezależnym propozycją, być może zaoferuje nam którąś z funkcji.

https://twitter.com/Xbox/status/1231945156678451202

Microsoft zadbał o specjalnym system, za sprawą którego gry stworzone z myślą o Xbox One będą ulepszane dla nowej generacji, z wyraźnym wykorzystaniem większych mocy obliczeniowych. Przy wsparciu dla czterech generacji stanowi to niezwykle cenną zaletę.

Xbox zamierza kontynuować wielką strategię oferowania gier w ramach abonamentu Xbox Game Pass, który także w najbliższych latach ma dostarczać nam masę gier, w tym ekskluzywne w dniu swojej premiery.

Bazowanie na procesorze z linii Zen 2 stworzonym specjalnie dla Microsoftu sprawia, że deweloperzy uzyskają specjalne zasoby mocy, które będzie można wykorzystać do dostarczenia jeszcze lepszego poziomu tytułów.