Jak wygląda system ulepszania gier na konsoli Xbox Series X?

Microsoft w dniu wczorajszym oficjalnie zaprezentował jak będzie działać specjalnie opracowany system ulepszania starszych gier, za sprawą którego tytuły z poprzedniej generacji dostępne będą w lepszej formie wizualnej. Jak starsze gry ulepsza Xbox Series X?

Zgodnie z obietnicą działu Xbox właściciele ich nowego sprzętu będą mogli liczyć na jeszcze lepsze doznania nie tylko ze względu na nowiutkie i dopracowane hity, ale także w ramach starszych tytułach. W ten sposób będziemy się mogli cieszyć przyjemniejszą zabawą.

Jak gry ulepsza Xbox Series X?

Xbox Series X w ramach swoich potężnych podzespołów oraz zmodyfikowanej wersji systemu Windows 10 wykorzystuje aspekty techniczne oraz systemy do zagwarantowania nam ulepszonej oprawy wizualnej i technicznej.

W związku z tym dodatkowe zasoby techniczne zagwarantują nam nie tylko większą stabilność oraz częstotliwość odświeżania, ale także możliwości ulepszenia oprawy.

Grafika w związku z tym gwarantuje nam szereg ulepszeń obejmujący ulepszone oświetlenie, symulację HDR-u oraz ray-tracing. Ponadto dostrzec możemy jak w ramach oprogramowania ulepszone zostają zniszczenia oraz efekty związane chociażby z ogniem czy wybuchami.

Dysk SSD a ulepszanie gier na Xbox Series X…

Zapomnieć nie możemy także o zaimplementowanym dysku SSD za sprawą którego będziemy mogli obserwować zdecydowanie krótsze ekrany ładowania. Ten element pozwoli nam sporo czasu zaoszczędzić przy okazji uzyskując także zdecydowanie większy komfort zabawy.

Szybki powrót do rozgrywki na Xbox X

Konsola zagwarantuje nam także mechanikę przeskakiwania pomiędzy poszczególnymi grami, dzięki czemu będziemy mogli pozostawić tytuł na długi czas dokładnie w tym samym czasie, bez konieczności go wyłączania.

Xbox Series X zaliczy premierę w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia 2020 roku.